בית אורלב בית גידול לקבליר קינג צ'ארלס ספנייל - אביב הגיע,ואיתו מגיעה נשירה מוגברת. מה עושים?
    UKC/FCI
          
 
       
     
       

להצטרפות למועדון החברים של בית אורלב,לקבלת עידכונים, טיפים חשובים וחדשות מעניינות הקלידו את הדוא"ל שלכם.

שתף את בית אורלב

 

אביב הגיע, ואיתו מגיעה הנשירה

  לקבליר יש פרווה (יש כלבים שאין להם פרווה אלא שיער כמו השיטסו והפודל) כאשר מגיע האביב הקבליר "משחרר" את הפרווה הפנימית והיא מתחילה לנשור. הסיבה לנשירה היא המעבר ממזג אויר קר ל-חם. הפרווה הפנימית מפסיקה בצורה הדרגתית לצמוח ומתה. השלב הבא הוא תחילת נשירה מוגברת.

 

מה האפשרויות?

אין אפשרות לעצור לחלוטין את הנשירה אך ניתן להאט מאוד את הקצב ולסייע לצמיחה מחודשת של הפרווה.ישנה גם האפשרות שאינה ממש מומלצת והיא לספר את הקבליר. הפרווה היא המגן של הכלב מפני קרינת השמש,עורו של הקבליר רגיש לקרינה ויכול לפתח בגיל מתקדם יותר סרטן עור כתוצאה מקרינה על עור חשוף .בנוסף הפרווה מגינה ומשמשת כשכבת בידוד מהחום ומהקור.יחד עם זאת למי שקשה לו ,ניתן לספר את הקבליר תוך נקיטת אמצעי הגנה,
כלומר לספר ולהשאיר מספיק פרווה שתגן על גופו לפחות 1 סנטימטר (לא לספר בחורף)

 הברשה:

אנו ממליצים להבריש את הפרווה בכל הגוף  כולל זנב ואזניים. המברשת אוספת את הפרווה הפנימית ומכניסה אויר לתוך הפרווה. האויר מיבש את העור והפרווה. פעולת ההברשה אף פורקת את המטען החשמלי שבפרווה (חשמל סטטי) בנוסף,פעולת ההברשה מעסה את העור וגורמת לצמיחה מחודשת ומהירה של פרווה חדשה ויפה.
 

סירוק:

פעולת הסירוק מאפשרת להסיר את הפרווה שנותרה אחרי ההברשה והסירוק פותח גם קשרים שהמברשת לא מצליחה להתיר.

מזון:

למזון יש חלק חשוב במניעת נשירה מהירה, שמירה על בריאות העור וטיב הפרווה, לכן אנו ממליצים להוסיף לתפריט הקבליר בשר טרי או בשר מבושל, בקר,עוף וכו.. הבשר מאוד חשוב לבריאות הכלב, לפרוותו ולמצבו הכללי. ניתן לקרוא גם את המאמר האכלה טבעית.


 
לייבסיטי - בניית אתרים